Давактив агентлиги иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашига давлат улуши бўйича аъзолик учун номзодларни жалб этиш юзасидан танлов эълон қилинади
Ўзбекистон Республикасининг "Давлат мулкини бошқариш тўғрисида"ги Қонунига ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 4 ноябрдаги 647-сон қарорига мувофиқ Давактив агентлиги иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича аъзоликка номзодларни танлов асосида саралаб олиш ва кейинчалик корхоналарнинг кузатув кенгаши таркибига сайлаш бўйича очиқ танлов эълон қилинади.
Давактив агентлиги иштирокидаги қуйидаги жадвалда кўрсатилган 12 та корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича 20 нафар номзодлар танлов асосида саралаб олинади.
Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш жорий йил 19 август соат 18:00га қадар Давактив агентлигининг махсус веб-портали (cns.davaktiv.uz) орқали электрон шаклда қабул қилинади (фойдаланиш бўйича йўриқнома билан танишиш).
Қўшимча маълумот учун Давактив агентлигининг махсус алоқа рақамлари: Ф.Абдувалиева, (71) 259-22-04
Танлов талабларига мос келувчи талабгорларни ушбу танловларга иштирок этишга чорлаймиз.
Ҳар бир корхонанинг соҳавий йўналишини инобатга олган ҳолда, қўшимча талаблар ва ариза топшириш учун муддатлар тўғрисидаги маълумотлар билан қуйидаги жадвалдаги ҳаволалар орқали танишишингиз мумкин.

In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, The State Assets Management Agency announces an open selection and subsequent election of candidates to the members on the state share of the supervisory board of state-owned enterprises.
The Supervisory Boards of the 12 companies with participation of the State Assets Management Agency listed in the table below will select 20 candidates for the state share.
Applications for participation in the selection are accepted till 18:00 (in Tashkent time) 19 August this year electronically on a special web portal of the State Assets Management Agency cns.davaktiv.uz (read the instructions on the procedure of using the portal).
Additional requirements are determined taking into account the industry orientation of each company.
Information on additional requirements and application deadlines based on the industry orientation of each company can be found at the links in the table below.