“Дори-Дармон” АЖни устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги салоҳиятли инвесторларга активни яхшироқ ўрганиш ва жараён иштирокида малакавий тайёрланишга кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш ҳамда қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Дори-Дармон” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 15 ноябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, “Portfolio Investments“ МЧЖ компанияси ушбу Битим юзасидан хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
Аввалги чоп этилган қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича таклифларни қабул қилиш тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

The deadline for accepting express of interest for the privatization process of the state share in the authorized capital of "Dori-Darmon" JSC has been extended
The State Assets Management Agency, in order to provide potential investors involved in the privatization process with the opportunity to thoroughly study the asset and conduct the sale process in a transparent and competitive environment, as well as to attract additional investors, informs that the deadline for expression of interest in the sale of 51% stake in the authorized capital of "Dori-Darmon" JSC is extended until 18:00 (Tashkent time) on November 15, 2022.
As was informed earlier, Portfolio Investments LLC was attracted as the leading consultant on the privatization of "Dori-Darmon" JSC.
All other information published in the previous expression of interest announcement remains unchanged.