“Дори-Дармон” АЖни устав капиталидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдириш бўйича таклифларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги салоҳиятли инвесторларга активни яхшироқ ўрганиш ва жараён иштирокида малакавий тайёрланишга кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш ҳамда қўшимча салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Дори-Дармон” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2022 йил 15 ноябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввал маълум қилинганидек, “Portfolio Investments“ МЧЖ компанияси ушбу Битим юзасидан хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
Аввалги чоп этилган қизиқиш билдириш (Express of interest) бўйича таклифларни қабул қилиш тўғрисидаги эълоннинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлен срок приема предложений по этапу выражения заинтересованности процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Дори-Дармон»
Агентство по управлению государственными активами, в целях предоставления потенциальным инвесторам, участвующим в процессе приватизации возможности для тщательного изучения актива и проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных инвесторов, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в части реализации 51% доли в уставном капитале АО «Дори-Дармон» продлен до 18:00 (Ташкентское время) 15 ноября 2022 г.
Как сообщалось ранее, ООО «Portfolio Investments» привлечен в качестве ведущего консультанта по приватизации данного актива.
Вся остальная информация, опубликованная в предыдущем объявлении о выражении заинтересованности, остается без изменений.