“Orion Capital Group” компанияси “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш жараёнига консультант сифатида жалб қилинди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан халқаро танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 5 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компаниялардан таклифлар қабул қилиниб, улар фосфорит концентрати ва фосфор уни ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиши, мазкур соҳада амалга оширилган хусусийлаштириш тажрибаси, малакаси, белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари ва нарх таклифи асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал командасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Orion Capital Group халқаро консалтинг компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида тайинланди.
Давактив агентлиги Orion Capital Group халқаро компанияси билан биргаликда хусусийлаштириш жараёнини очиқ, шаффоф ва халқаро стандартларга мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Orion Capital Group was attracted as a consultant for the privatization of "Qizilqum Fosforit Kompleksi" LLC
According to the relevant privatization programs, as well as the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company to the privatization process of 100% state share in the authorized capital of "Qizilqum Fosforit Kompleksi" LLC, the following is reported.
During the selection process, proposals from 5 local and international professional consulting companies were received, and their financial offers, experience in the relevant field, qualification in analyzing the market of phosphate concentrate and phosphate powder production, as well as the approaches for performing the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process, the international consulting company Orion Capital Group, which presented the highest level of projects in this field, the qualification of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was appointed as the privatization consultant.
State Assets Management Agency together with the international company Orion Capital Group will take all necessary measures to organize an open and transparent privatization process in accordance with international standards, as well as provide information to the public on each stage of the process.