“Orion Capital Group” компанияси “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖни хусусийлаштириш жараёнига консультант сифатида жалб қилинди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Қизилқум Фосфорит Комплекси” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан халқаро танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 5 та маҳаллий ва халқаро профессионал консалтинг компаниялардан таклифлар қабул қилиниб, улар фосфорит концентрати ва фосфор уни ишлаб чиқариш бозорини таҳлил қилиши, мазкур соҳада амалга оширилган хусусийлаштириш тажрибаси, малакаси, белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари ва нарх таклифи асосида сараланди.
Саралаш натижасида, фаолият соҳасида амалга оширган юқори даражадаги лойиҳалари, лойиҳа доирасида жалб қилинадиган профессионал командасининг малакаси ҳамда энг мақбул нарх таклифини билдирган Orion Capital Group халқаро консалтинг компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида тайинланди.
Давактив агентлиги Orion Capital Group халқаро компанияси билан биргаликда хусусийлаштириш жараёнини очиқ, шаффоф ва халқаро стандартларга мувофиқ ташкил этишнинг барча чораларини кўради ҳамда жараённинг ҳар бир босқичи тўғрисида оммага ахборот бериб борилишини таъминлайди.

Компания “Orion Capital Group” привлечена в качестве консультанта по приватизации ООО "Кизилкум Фосфорит Комплекси"
Согласно соответствующим программам приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании к процессу приватизации 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Кизилкум Фосфорит Комплекси», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 5 местных и международных профессиональных консалтинговых компаний, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответствующей сфере, квалификация по анализу рынка производства фосфоритного концентрата и фосфорной муки, а также подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора, международная консалтинговая компания «Orion Capital Group», представившая высочайший уровень проектов в данной сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был назначен в качестве консультанта по приватизации.
Агентство госактивов совместно с международной компанией «Orion Capital Group» примет все необходимые меры для организации открытого и прозрачного процесса приватизации в соответствии с международными стандартами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.