Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек туманидаги “Меҳмонхона бино ва иншоотлари” бўйича оммавий савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ, Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уйда жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари” бўйича оммавий савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисида эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 14 май куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ёки кодсиз ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
Объектдан келгусида фойдаланишга талаб қўйилмайди, ихтиёрий лойиҳа таклифи тақдим этилади;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда, қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Announcement of the launch of the public sale of "Hotel buildings" in Mirzo-Ulugbek district of Tashkent city
TO THE ATTENTION OF ENTREPRENEURS AND BUSINESSMEN!
According to the relevant decision of the State Tender Commission, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announced the launch of public auctions of the recreation area "Hotel buildings" at the address of Tashkent city, Mirzo-Ulugbek district, Shurtepa street, 2.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by May 14, 2022 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents:
no requirement for further use of thereal estate, an additional project proposal is provided at the discretion;
the land plot on which the state real estate is located is privatized by right of ownership as a single property complex;
in cases where the amount of the initial contribution is less than 35 percent when selling with the condition of payment as a state asset, the remaining amount is an annual percentage in the amount of the base rate of the Central Bank;
The UzSAMA, from the date of sending the notification (except for force majeure cases), enters into a purchase and sale agreement in the specified manner with the winner of the auction and the deposit made to participate in the auction will be included in the amount of redemption payments for the acquired state asset;