7 декабрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
229 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 20,8 млрд сўм бўлган 260 та лот 25,7 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 16,5 млрд сўм
• сотилган нархи 17,9 млрд сўм
Қорақалпоғистон Республикаси Қўнғирот туманида жойлашган бошланғич нархи 3 млрд сўм бўлган “Саноат қурилиш банк” Қўнғирот филиали балансидаги нотурар жой биноси 3,2 млрд сўмга сотилди.
Тошкент вилояти Юқоричирчиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 4,2 млрд сўм бўлган Ўсимликлар генетик ресурслари илмий-тадқиқот институти балансидаги собиқ гараж бино-иншоотлари 4,4 млрд сўмга сотилди.
Андижон вилояти Бўстон туманидан бошланғич нархи 210,1 млн сўм бўлган «Ўзбекнефтгаз» АЖ балансидаги 23-сонли ФЁТШ 231,1 млн сўмга сотилди.
• сони 27 та
• бошланғич нархи 487,8 млн сўм
Бухоро шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 6,6 млн сўм бўлган Ихтисослаштирилган давлат умумтаълим мактаби балансидаги ошхона 130,4 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 90 та
• бошланғич нархи 925,8 млн сўм
• сотилган нархи 1,9 млрд сўм
• ер майдони 4,3 га
Қашқадарё вилояти Қарши шаҳридан бошланғич нархи 217,5 млн сўм бўлган умумтаълим мактаби қуриш учун 31 сотих ер участкаси 239,3 млн сўмга сотилди.
Фарғона вилояти Бешариқ туманидан бошланғич нархи 10,2 млн сўм бўлган кичик саноат зоналаридаги пойафзал корхоналари қуриш учун 30 сотих ер участкаси 168,7 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 7 декабря
На аукционы и открытые торги было выставлено 229 лота. Также было реализовано 260 объекта со стартовой ценой 20,8 млрд сумов за 25,7 млрд сумов.
• стартовая цена 16,5 млрд сум
• Нежилое помещение, расположенное в Кунгратском районе Республики Каракалпакстан, принадлежащее Кунгратскому филиалу «Саноат курилиш банк», со стартовой ценой 3 млрд сумов продано за 3,2 млрд сумов.
• Здания и сооружения бывшего гаража, расположенные в Юкоричирчикском районе Ташкентской области, принадлежащие Научно-исследовательскому институту генетических ресурсов растений, со стартовой ценой 4,2 млрд сумов проданы за 4,4 млрд сумов.
• ТРК под номером 23, расположенное в Бустанском районе Андижанской области, принадлежащее АО «Ўзбекнефтгаз», со стартовой ценой 210,1 млн сумов продано за 231,1 млн сумов.
• стартовая цена 487,8 млн сум
• Столовая, принадлежащая Специализированной государственной общеобразовательной школе, с первоначальной годовой арендной ставкой 6,6 млн ​​сумов в Бухарской области, сдано в аренду за 130,4 млн сумов.
• количество 90
• стартовая цена 925,8 млн сум
• площадь земельного участка 4,3 га
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 31 соток, со стартовой ценой 217,5 млн ​​сумов продан за 239,3 млн сумов для строительства общеобразовательной школы.
• Земельный участок, расположенный в Бешарыкском районе Ферганской области, площадью 30 соток, со стартовой ценой 10,2 млн ​​сумов продан за 168,7 млн сумов для строительства обувных фабрик в небольших промышленных зонах.