30 май санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
769 та лот очиқ аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 7,8 млрд сўм бўлган 397 та лот 11,2 млрд сўмга реализация қилинди.
• Сони 3 та
• Бошланғич нархи 4,7 млрд сўм
• Сотилган нархи 4,9 млрд сўм
• Бухоро вилояти Ғиждувон туманида жойлашган бошланғич нархи 4,5 млрд сўм бўлган Ғиждувон туман "Агрокимёҳимоя" филиали балансидаги Автосарой марказий омбор ва ер майдони 4,8 млрд сўмга сотилди.
• Сони 50 та
• Бошланғич нархи 492,3 млн сўм
• Сотилган нархи 2,4 млрд сўм
• Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 1,7 млн сўм бўлган Самарқанд давлат архитектура-қурилиш университети балансидаги бўш турган бетон майдони 72,1 млн сўмга ижарага берилди.
• Сони 17 та
• Бошланғич нархи 223,2 млн сўм
• Сотилган нархи 237,4 млн сўм
• Ер майдони 3,6 га
• Сурхондарё вилояти Бойсун туманидан бошланғич нархи 10,2 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 3 сотих ер участкаси 11,2 млн сўмга сотилди.
• Тошкент вилояти Зангиота туманидан бошланғич нархи 17 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 1,8 сотих ер участкаси 19,2 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 769 лота. Также было реализовано 397 объекта со стартовой ценой 7,8 млрд сумов за 11,2 млрд сумов.
• Центральный склад и земельный участок Автодворца со стартовой ценой 4,5 млрд сумов, находящийся на балансе филиала "Агрокимёхимоя" Гиждуванского района ​​расположенный в Гиждуванском районе Бухарской области, продан за 4,8 млрд сумов.
• стартовая цена 492,3 млн сум
• Пустующая бетонная площадка, принадлежащая Самаркандскому государственному архитектурно-строительному университету, с годовой арендной ставкой 1,7 млн ​​сумов в городе Самарканде Самаркандской области сдана в аренду за 72,1 млн ​​сумов.
• стартовая цена 223,2 млн сум
• цена продажи 237,4 млн сум
• площадь земельного участка 3,6 га
• Земельный участок, расположенный в Бойсунском районе Сурхандарьинской области, площадью 3 соток, со стартовой ценой 10,2 млн ​​сумов продан за 11,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок, расположенный в Зангиатинском районе Ташкентской области, площадью 1,8 соток, со стартовой ценой 17 млн ​​сумов продан за 19,2 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.