20 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
806 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 6,6 млрд сўм бўлган 543 та лот 16,8 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 471,8 млн сўм
• сотилган нархи 590,4 млн сўм
• Тошкент шаҳри Олмазор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 14,0 млн сўм бўлган Тошкент давлат техника университети балансидаги бино қисми 98,0 млн сўмга ижарага берилди.
• Қорақалпоғистон Республикаси Чимбой туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 1,9 млн сўм бўлган умумий ўрта таълим мактаби балансидаги бўш турган хона 2,5 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 415 та
• бошланғич нархи 5,4 млрд сўм
• сотилган нархи 14,9 млрд сўм
• ер майдони 18,6 га
• Андижон вилояти Андижон шаҳридан бошланғич нархи 1,2 млрд сўм бўлган кўп қаватли автотураргоҳ қуриш учун 1,0 гектар ер участкаси 6,7 млрд сўмга сотилди.
• Хоразм вилояти Хазорасп туманидан бошланғич нархи 29,6 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 2 сотих ер участкаси 50,4 млн сўмга сотилди.
• сони 41 та
• бошланғич нарх 339 млн сўм
• сотилган нарх 373 млн сўм
• ер майдони 64,1 га
• бошланғич нархи 14 млн сўм
• сотилган нархи 18 млн сўм
• Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз шаҳридан бошланғич нархи 0,4 млн сўм бўлган кўчма савдо жойи 2,5 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 806 лота. Также было реализовано 543 объекта со стартовой ценой 6,6 млрд сумов за 16,8 млрд сумов.
• стартовая цена 471,8 млн сум
• цена продажи 590,4 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному техническому университету, расположенная в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 14,0 млн сумов сдана в аренду за 98,0 млн сумов.
• Пустующая комната, принадлежащая среднеобразовательной школе, расположенная в Чимбайском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой арендной ставкой 1,9 млн сумов сдана в аренду за 2,5 млн сумов.
• количество 415
• цена продажи 14,9 млрд сум
• площадь земельного участка 18,6 га
• Земельный участок, расположенный в городе Андижан Андижанской области, площадью 1 гектар, со стартовой ценой 1,2 млрд ​​сумов продан за 6,7 млрд сумов для строительства многоэтажной стоянки.
• Земельный участок, расположенный в Хазораспском районе Хорезмской области, площадью 2 сотки, со стартовой ценой 29,6 млн ​​сумов продан за 50,4 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.
• стартовая цена 339 млн сум
• цена продажи 373 млн сум
• площадь земельного участка 64,1 га
• стартовая цена 14 млн сум
• Мобильная торговая точка, расположенная в городе Шахрисабз Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 0,4 млн сумов продана за 2,5 млн сумов.