14 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
546 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 30,6 млрд сўм бўлган 549 та лот 42,1 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 1,8 млрд сўм
• сотилган нархи 2,1 млрд сўм
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 552,1 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган бино 717,8 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 5,7 млрд сўм
• сотилган нархи 8,6 млрд сўм
Тошкент вилояти Ўртачирчиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 2,3 млрд сўм бўлган “Ўзсаноатқурилишбанк" АЖ балансидаги нотурар бино 2,4 млрд сўмга сотилди.
• сони 129 та
• бошланғич нархи 2,4 млрд сўм
• сотилган нархи 5,5 млрд сўм
Тошкент вилояти Қибрай туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 2,8 млн сўм бўлган Тошкент давлат аграр университети балансидаги ёрдамчи бино қисми 133,2 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 7,3 млрд сўм
• сотилган нархи 9,7 млрд сўм
• ер майдони 24,1 га
Самарқанд вилояти Оқдарё туманидан бошланғич нархи 2,6 млрд сўм бўлган ихтисослаштирилган илмий-тадқиқот институт ва лабораториялари қуриш учун 60 сотих ер участкаси 2,7 млрд сўмга сотилди.
• сони 209 та
• бошланғич нарх 4,6 млрд сўм
• сотилган нарх 6,3 млрд сўм
• ер майдони 252,7 га
• бошланғич нархи 15 млн сўм
• сотилган нархи 295 млн сўм
• сони 44 та
Тошкент шаҳри Янги ҳаёт туманидан бошланғич нархи 704,5 млн сўм бўлган турар жой ҳовли 732,7 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 14 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 546 лота. Также было реализовано 549 объекта со стартовой ценой 30,6 млрд сумов за 42,1 млрд сумов.
• Пустующее здание, принадлежащее территоиальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 552,1 млн сумов продано за 717,8 млн сумов.
• цена продажи 8,6 млрд сум
• Нежилое здание, принадлежащее АО "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в Уртачирчикском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 2,3 млрд сумов продано за 2,4 млрд сумов.
• количество 129
• цена продажи 5,5 млрд сум
• Часть здания, принадлежащая Ташкентскому государственному аграрному университету, расположенная в Кибрайском районе Ташкентской области, со стартовой арендной ставкой 2,8 млн сумов сдана в аренду за 133,2 млн сумов.
• цена продажи 9,7 млрд сум
• площадь земельного участка 24,1 га
• Земельный участок, расположенный в Акдарьинском районе Самаркандской области, площадью 60 соток, со стартовой ценой 2,6 млрд ​​сумов продан за 2,7 млрд сумов для строительства специализированных научно-исследовательских институтов и лабораторий.