“International” меҳмонхонасини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 27 майдаги “InterHotel” МЧЖдаги 100% давлат улушини савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, хусусийлаштириш бўйича консультант Deloitte компаниясининг таклифига асосан, салоҳиятли инвесторлар учун активни яхшироқ ўрганиш ва мазкур савдо босқичида талаб этиладиган тегишли ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “InterHotel” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 15 июль куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилларига юбориш лозим: jmamadjanov@deloitte.uz

Продлён срок приема заявок по покупке гостиницы «International»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 27 мая текущего года, о начале процесса продаж 100% государственной доли в ООО «InterHotel», сообщается следующее.
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, на основе предложения консультанта по приватизации Deloitte, в целях предоставления потенциальным инвесторам дополнительной возможности для тщательного изучения актива и подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственной доли в ООО «InterHotel» до 18:00 (Ташкентское время) 15 июля 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующие адреса электронной почты: jmamadjanov@deloitte.uz