“International” меҳмонхонасини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 27 майдаги “InterHotel” МЧЖдаги 100% давлат улушини савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, хусусийлаштириш бўйича консультант Deloitte компаниясининг таклифига асосан, салоҳиятли инвесторлар учун активни яхшироқ ўрганиш ва мазкур савдо босқичида талаб этиладиган тегишли ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “InterHotel” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 15 июль куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилларига юбориш лозим: jmamadjanov@deloitte.uz

The deadline is extended for accepting applications to purchase International Hotel
According to the announcement of the State Assets Management Agency dated May 27 this year, on the beginning of the sale process of 100% state share in LLC "InterHotel", the following is reported.
The State Assets Management Agency, taking into account the requests of numerous potential investors, based on the recommendation of the privatization consultant Deloitte, in order to provide potential investors with an additional opportunity to thoroughly study the asset and prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this sale stage, as well as to conduct the sale process in a transparent and competitive environment, announces the extension of the deadline for accepting Express of Interest applications for the purchase of the state share in LLC "InterHotel" until 18:00 (Tashkent time) on July 15, 2024.
In case of interest it is necessary to send the application to the following e-mail address: jmamadjanov@deloitte.uz.