“Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” компанияси янги бош директори Фуркан Айдин билан Давактив агентлигида учрашув бўлиб ўтди
Жорий йил 25 сентябрь куни “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” (CCI Uzbekistan) компаниясининг янги бош директори Фуркан Айдин Ўзбекистондаги фаолиятини бошлаётганлиги муносабати билан Давактив агентлигига ташриф буюрди.
Учрашув бошида CCI Uzbekistan компанияси Туркиянинг йирик компанияларидан бири бўлган “Anadolu Group” холдинги таркибига кирувчи “Coca-Cola İçecek”га 2021 йилда сотилиши Ўзбекистондаги хусусийлаштиришнинг биринчи муваффақиятли мисолларидан бири ҳисобланиши, шунингдек, CCI Uzbekistan компаниясида замонавий корпоратив ва молиявий бошқарув тизимлари жорий этилиши, компаниянинг ишлаб чиқариш қувватлари ва операцион самарадорлиги ошганлиги, Самарқанд шаҳрида қиймати 112 миллион АҚШ доллар бўлган янги ва замонавий тўртинчи завод ишга туширилиши хусусийлаштиришдан кейинги жараённинг ижобий томонлари эканлиги таъкидлаб ўтди.
Шу билан бирга, 2025 йилда Намангандаги мавжуд завод ўрнига янги замонавий инфратузилмага ва технологияларга эга бўлган завод бошқа жойда янгидан қуриб ишга туширилиши, жаноб Фуркан Айдин бошқаруви даврида муваффақиятли амалга оширилишига ишонч билдирилди.
Ўз навбатида, жаноб Фуркан Айдин томонидан Ўзбекистонда хорижий инвесторлар учун яратилган шароитлар, ижобий инвестицион муҳит, сўнги йиллардаги амалга оширилаётган институционал ислоҳотлар ҳамда хусусийлаштириш жараёнлари очиқ ва шаффоф амалга оширилаётгани юқори эътироф этилди.
Учрашув якунида Давактив агентлиги жаноб Фуркан Айдиннинг келгусидаги фаолиятига улкан зафарлар ва муваффақиятлар тилаб, келгуси ҳамкорлик йўналишлари белгилаб олинди.

The State Assets Management Agency held a meeting with Furkan Aydin, the new General Director of “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd”.
On September 25 this year, the new General Director of Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd (CCI Uzbekistan) Furkan Aydın visited the State Assets Management Agency in connection with the beginning of his work in Uzbekistan.
At the beginning of the meeting it was noted that the sale of CCI Uzbekistan in 2021 to the Turkish company “Coca-Cola İçecek”, part of the holding “Anadolu Group”, is one of the first successful examples of privatization in Uzbekistan. It was also emphasized that after privatization, the company introduced modern corporate and financial management systems, increased production capacity and operational efficiency, and launched a new modern fourth plant in Samarkand region worth 112 million USD. This was recognized as a positive outcome of the post-privatization process.
In addition, it was expressed confidence that under the direction of Mr. Furkan Aydin, a new plant with modern technology and advanced infrastructure will be built in Namangan in 2025 to replace the existing plant.
For his part, Mr. Furkan Aydin highly appreciated the conditions created in Uzbekistan for foreign investors, positive investment climate, as well as institutional reforms carried out in recent years, as well as open and transparent privatization processes.
At the end of the meeting, the State Assets Management Agency wished Mr. Furkan Aydin success in his future career and identified areas for further cooperation.