“Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” компанияси янги бош директори Фуркан Айдин билан Давактив агентлигида учрашув бўлиб ўтди
Жорий йил 25 сентябрь куни “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” (CCI Uzbekistan) компаниясининг янги бош директори Фуркан Айдин Ўзбекистондаги фаолиятини бошлаётганлиги муносабати билан Давактив агентлигига ташриф буюрди.
Учрашув бошида CCI Uzbekistan компанияси Туркиянинг йирик компанияларидан бири бўлган “Anadolu Group” холдинги таркибига кирувчи “Coca-Cola İçecek”га 2021 йилда сотилиши Ўзбекистондаги хусусийлаштиришнинг биринчи муваффақиятли мисолларидан бири ҳисобланиши, шунингдек, CCI Uzbekistan компаниясида замонавий корпоратив ва молиявий бошқарув тизимлари жорий этилиши, компаниянинг ишлаб чиқариш қувватлари ва операцион самарадорлиги ошганлиги, Самарқанд шаҳрида қиймати 112 миллион АҚШ доллар бўлган янги ва замонавий тўртинчи завод ишга туширилиши хусусийлаштиришдан кейинги жараённинг ижобий томонлари эканлиги таъкидлаб ўтди.
Шу билан бирга, 2025 йилда Намангандаги мавжуд завод ўрнига янги замонавий инфратузилмага ва технологияларга эга бўлган завод бошқа жойда янгидан қуриб ишга туширилиши, жаноб Фуркан Айдин бошқаруви даврида муваффақиятли амалга оширилишига ишонч билдирилди.
Ўз навбатида, жаноб Фуркан Айдин томонидан Ўзбекистонда хорижий инвесторлар учун яратилган шароитлар, ижобий инвестицион муҳит, сўнги йиллардаги амалга оширилаётган институционал ислоҳотлар ҳамда хусусийлаштириш жараёнлари очиқ ва шаффоф амалга оширилаётгани юқори эътироф этилди.
Учрашув якунида Давактив агентлиги жаноб Фуркан Айдиннинг келгусидаги фаолиятига улкан зафарлар ва муваффақиятлар тилаб, келгуси ҳамкорлик йўналишлари белгилаб олинди.

В Агентстве госактивов состоялась встреча с новым генеральным директором компании “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd” Фурканом Айдыном.
25 сентября текущего года новый генеральный директор компании "Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan Ltd" (CCI Uzbekistan) Фуркан Айдын посетил Агентство госактивов в связи с началом своей деятельности в Узбекистане.
В начале встречи было отмечено, что продажа CCI Uzbekistan в 2021 году турецкой компании "Coca-Cola İçecek", входящей в холдинг "Anadolu Group", является одним из первых успешных примеров приватизации в Узбекистане. Также было подчеркнуто, что после приватизации в компании были внедрены современные корпоративные и финансовые системы управления, увеличены производственные мощности и операционная эффективность, а в Самаркандской области был введен в эксплуатацию новый современный четвертый завод стоимостью 112 миллионов долларов США. Это было признано положительным результатом постприватизационного процесса.
Кроме того, была выражена уверенность, что под руководством господина Фуркана Айдына в 2025 году в Намангане будет построен новый завод с современными технологиями и передовой инфраструктурой, который заменит действующее предприятие.
Со своей стороны, Фуркан Айдын высоко оценил созданные в Узбекистане условия для иностранных инвесторов, позитивный инвестиционный климат, а также проводимые в последние годы институциональные реформы, а также открытые и прозрачные процессы приватизации.
В завершение встречи Агентство госактивов пожелало господину Фуркану Айдыну успехов в его дальнейшей деятельности и определило направления для дальнейшего сотрудничества.