Тадбиркорлар ва ишбилармонлар диққатига
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида” 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон Фармонига мувофиқ Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини (виртуал кўриш 3608 та алоҳида лотларга бўлган ҳолда оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида
ЭЪЛОН
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини 8 та алоҳида лотларга бўлган ҳолда оммавий савдо жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 15 июль соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек, рус ёки инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) таклифлар тақдим этилади.
Давлат активларидан келгусида меҳмонхона ёки бошқа туризм инфратузилмаси объектини барпо этиш талаби қўйилади;
талабгорлар томонидан бир ёки бир нечта лотлар бўйича таклифлар тақдим этилиши мумкин. Бунда, ҳар бир лот бўйича таклифлар алоҳида- алоҳида берилади;
давлат активини (бир лот бўйича) сотиб олиш бўйича биринчи босқичда битта таклиф келиб тушган ҳолларда, савдолар ўтказилмаган деб эътироф этилади;
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 399910860262947011359021004 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.
Чет эл валютасида (АҚШ ДОЛЛАРИ):
Қабул қилиб олувчи: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Олувчининг ҳисоб рақами: 23 402 840 900 100 001 011;
Бенефициар банки: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Корреспондент банки: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида:
399910840262947011359021001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.
Ҳужжатларни қабул қилишга масъул ходим: Ў.Тўхтасинов
(+99871) 259-20-91, 259-20-70.
Юридик шахслар учун (Юклаб олиш)
Эълоннинг 1 а-илова
Жисмоний шахслар учун (Юклаб олиш)
Эълоннинг 2-иловаси
Эълоннинг 2а-иловаси
Оммавий савдоларга чиқарилган Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканини (виртуал кўриш 360) 8 та алоҳида лотлари тўғрисида

Вниманию предпринимателей и бизнесменов
о выставлении на публичные торги зоны отдыха «Чорвок оромгохи» поделённая на восемь отдельных лотов расположенная по адресу Ташкентская область, Бостанлыкский район, согласно Указу Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 года №УП-6167 «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов»
Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса реализации государственного актива зона отдыха «Чорвок оромгохи» поделённые на восемь отдельных лотов расположенная по адресу Ташкентская область, Бостанлыкский район.
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 часов (Ташкентское время) 15 июля 2021 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку) на узбекском, русском или английском языках (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
копия платежного документа, подтверждающего перечисление суммы задатка на специальный расчетный счет Агентства госактивов в размере не менее 5% от выкупной стоимости, предлагаемой претендентом за государственный актив.
Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении № 2 (для физических лиц - приложение № 2а) к настоящему объявлению.
Предложения с приложением следующих документов отправляются в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес:
На базе государственных активов требуется организовать гостиницы или другие объекты туристической инфраструктуры;
претенденты могут подавать заявки на один или несколько лотов. В этом случае предложения по каждому лоту подаются отдельно;
Агентством госактивов в течение двадцати дней с даты направления уведомления (кроме форс-мажорных случаев), заключается договор купли-продажи с победителем торгов и задаток, внесенный для участия на торгах, будет включаться в сумму выкупных платежей за приобретаемый государственный актив;
Информация о Рабочем органе – Агентстве госактивов:
Получатель: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Банк-корреспондент: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
Ответственный за прием документов: У.Тухтасинов,
Тел.: (+99871) 259-22-10.
Информация
о выставленных на публичные торги 8 лотах (виртуальный осмотр 360) зоны отдыха “Чорвок оромгохи” расположенных в Бостанлыкском районе Ташкентской области