Тошкент шаҳридаги бино-иншоотлар бўйича савдо жараёнларининг натижалари тўғрисида эълон
"E-auksion" электрон савдо платформаси орқали давлат активлари, тадбиркорлик фаолияти учун мўлжалланган ер участкаларини сотиб олишга қизиқиш тобора ортиб бормоқда.
Бугун, Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан онлайн аукционга қўйилган бино ва иншоотлар бўйича 5 нафар иштирокчи ўртасида ўзаро рақобат муҳити асосида муросасиз баҳс борди.
Бошланғич нархи 75,6 млрд. сўм бўлган давлат мулки 1 соат ва 20 минут давом этган савдода 13 қадам нархи оширилиб 124 млрд. сўмга сотилди.
Савдода "XAMKOR INSHAAT" МЧЖ ғолиби деб топилди.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 20 майдаги тегишли қарорига асосан, мазкур давлат активи “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали оммавий савдоларга чиқарилган.

Announcement on the results of the bidding process of buildings and structures in Tashkent
There is a growing interest in acquiring state property, land plots for doing business through the “E-auksion” electronic trading platform.
Today, an uncompromising competition on the basis of mutual competition took place among five participants on buildings and structures, put up for an online auction by the Tashkent territorial administration of the State Assets Management Agency.
State property with a starting price of 75.6 billion soums was sold at an auction lasting 1 hour and 20 minutes, with a 13-step price increase for 124 billion soums.
The winner of the auction was “XAMKOR INSHAAT” LLC.
In accordance with the Decree of the Cabinet of Ministers of Uzbekistan dated May 20, 2021, this state asset was put up for auction on the “E-auksion” electronic trading platform.