Cавдога чиқарилган “Пойтахт банк” АЖ устав капиталидаги давлат акция пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2021 йил 20 майда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2020 - 2025 йилларга мўлжалланган Ўзбекистон Республикасининг банк тизимини ислоҳ қилиш стратегияси тўғрисида” 2020 йил 12 майдаги ПФ - 5992-сон Фармонига асосан Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги “Пойтахт банк” АЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат акция пакетлари нархларини максимал қийматда, шу билан бирга келгусида банкнинг молиявий ҳолати барқарорлигини ошириш ва ривожлантириш шартлари билан оммавий савдоларга чиқарилганлиги тўғрисида эълон қилинган эди.
Савдо жараёнларини янада шаффоф ва рақобатбардош ўтказиш, савдоларда қатнашиш учун талабгорларга қулай шароитлар яратиш мақсадида, талабгорлардан таклифларни қабул қилиш муддати 2021 йил 5 июль куни Тошкент вақти билан соат 18:00 га қадар узайтирилганилигини маълум қиламиз.

Announcement оn the prolongation of acceptance of offers for purchase of the state-owned equity stake in the authorized capital of JSC "Poytaxt Bank"
In accordance with Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No.UP-5992 of 12 May 2020 "On the Strategy for reforming the Banking system of the Republic of Uzbekistan in the Period 2020-2025," the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan оn May 20, 2021 announced its intention to dispose of a state-owned block of shares equal to a 100% equity stake in the authorized capital of JSC "Poytaxt Bank" through an open tender process for the sale of this block of shares, on the basis of terms intended to maximize the value of the Transaction as well as to facilitate and enhance the further development and financial sustainability of the Bank.
In order to make the bidding process more transparent and competitive, as well as to create favorable conditions for bidders to participate in the bidding, we would like to inform you that the deadline for submission of bids has been extended to 18:00 Tashkent time on July 5, 2021.