Cавдога чиқарилган “Пойтахт банк” АЖ устав капиталидаги давлат акция пакетини сотиб олиш бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2021 йил 20 майда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “2020 - 2025 йилларга мўлжалланган Ўзбекистон Республикасининг банк тизимини ислоҳ қилиш стратегияси тўғрисида” 2020 йил 12 майдаги ПФ - 5992-сон Фармонига асосан Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги “Пойтахт банк” АЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат акция пакетлари нархларини максимал қийматда, шу билан бирга келгусида банкнинг молиявий ҳолати барқарорлигини ошириш ва ривожлантириш шартлари билан оммавий савдоларга чиқарилганлиги тўғрисида эълон қилинган эди.
Савдо жараёнларини янада шаффоф ва рақобатбардош ўтказиш, савдоларда қатнашиш учун талабгорларга қулай шароитлар яратиш мақсадида, талабгорлардан таклифларни қабул қилиш муддати 2021 йил 5 июль куни Тошкент вақти билан соат 18:00 га қадар узайтирилганилигини маълум қиламиз.

Объявление о продлении приёма заявок на покупку выставленного на продажу государственного пакета акций в уставном капитале АО «Пойтахт банк»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 12 мая 2020 года №УП-5992 «О Cтратегии реформирования банковской системы Республики Узбекистан на 2020-2025 годы» Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан 20 мая 2021 года объявило о намерении реализовать 100% государственный пакет акций в уставном капитале АО «Пойтахт банк», путем открытого процесса продажи пакета акций, на условиях максимизации стоимости Сделки, а также дальнейшего развития
и повышения финансовой устойчивости Банка.
В целях обеспечения более прозрачного и конкурентного процесса торгов, а также создания благоприятных условий для участников торгов, объявляем о продлении срока подачи заявок до 18:00 часов по Ташкентскому времени 5 июля 2021 года.