“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖни устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – “Давактив агентлиги”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ устав капиталидаги 35 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив) хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим”).
"Alkes Research" компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчиси ҳисобланади.
“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖ - “Ўзбекистон темир йўллари” АЖ контейнер паркининг оператори бўлиб, Ўзбекистон Республикаси ҳудуди бўйлаб контейнер ташишни ташкил этиш бўйича тўлиқ хизматларни тақдим этади.
Устав фонди: 3,4 млрд.сўм;
Корхонанинг юридик манзили: Тошкент шаҳри, Миробод тумани, Шевченко кўчаси, 7-уй.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2023 йил 23 октябрь соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: info@alkesresearch.com.
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан мувофаққиятли ўтган талабгорлар хусусийлаштириш жараёнларининг кейинги босқичларида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, "Alkes Research" ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва "Alkes Research" ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва "Alkes Research" томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Announcement on the beginning of the privatization process of 35% state share in the authorized capital of Uztemiryulkonteyner JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter - "Transaction") of 35% state share in the authorized capital of "Uztemiryulkonteyner" JSC  (hereinafter - "Company").
Alkes Research (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
The authorised capital is 3.4 billion UZS;
The legal address of the enterprise is: Tashkent city, Mirabad district, Shevchenko Street, 7.
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: info@alkesresearch.com.
The deadline for submission of Express of interest is no later than October 23, 2023, 18:00 (Tashkent time).
For more information, you can contact the above communication channel.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "Alkes Research" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "Alkes Research" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "Alkes Research", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;