Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплексини қайта оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига мувофиқ Тошкент вилояти, Зангиота туманидаги нотурар бино-иншоотлар комплекси (Парранда фабрикаси) бўйича қайта оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар томонидан 2022 йил 9 сентябрь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этадиган қийматдан камида фоизи миқдорида закалат пули маблағларини “Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш маркази” давлат унитар корхонасининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Бино-иншоотлар негизида паррандачилик фаолиятини йўлга қўйиш (давом эттириш) ва келгусида ривожлантириш;
давлат активлари бўйича камида 35 фоиз миқдоридаги дастлабки тўловни бир йўла амалга оширилган тақдирда мазкур давлат активини кредит таъминоти сифатида гаровга қўйиш ҳуқуқи берилади;
давлат активи бўлиб-бўлиб тўлаш шарти билан сотилганда дастлабки тўлов суммаси 35 фоиздан кам бўлган ҳолатларда қолган суммага Марказий банкнинг асосий ставкаси миқдорида йиллик фоизлар ҳисобланади;

Announcement of re-putting up for public sales of state-owned real estate in Zangiota district of Tashkent region
The State Assets Management Agency (hereinafter - UzSAMA), in accordance with the decision of the State Tender Commission, announces putting up for public sales of buildings and structures (poultry farm) in Zangiota district of Tashkent region.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by September 9, 2022 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents (coded):
Creation (continuation) and further development of poultry farming activities on the basis of buildings and constructions;
purchasers of a state asset who have made a single down payment of at least 35 percent have the right to pledge the state asset as security for the loan;
in cases where the amount of the initial contribution is less than 35 percent when selling with the condition of payment as a state asset, the remaining amount is an annual interest in the amount of the base rate of the Central Bank;