Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" АЖ (кейинги ўринларда – "Эмитент" / "Актив") устав капиталидаги 61,3 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда – «Акция пакети») хусусийлаштириш белгиланган.
Хусусийлаштириш жараёнлари "Тошкент" Республика фонд биржасининг МҚҚМП Nego савдо платформаси (кейинги ўринларда – «Савдо платформаси») орқали биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
• "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" АЖ– нефть ва газ қудуқларини бурғулаш ишларини ташкил қилувчи компания ҳисобланади.
• Корхонанинг юридик манзили – Фарғона вилояти, Қўқон шаҳри, Истиқлол кўчаси, 63-уй.
• Савдога чиқарилаётган акцияларнинг эмитент устав фондидаги фоизи – 61,3 фоиз;
• Савдога чиқарилаётган акцияларининг умумий сони – 33 424 89 дона (оддий) акция;
• Бир дона акциянинг савдога қўйишдаги бошланғич нархи – 1 987,02 (бир минг тўққиз юз саксон етти) сўм 2 тийин;
• Акциялар пакетининг бошланғич қиймати – 66 415 773 000,0 (олтмиш олти миллиард тўрт юз беш миллион етти юз етмиш уч миллион) сўм;
• Эмитентнинг устав фонди миқдори – 3 433 833 648,0 (уч миллиард тўрт юз ўттиз уч миллион саккиз юз ўттиз уч минг олти юз қирқ саккиз) сўм;
• Савдо ташкилотчиси –"Тошкент РФБ" АЖ;
• Лотлар сони – (бир) та;
Эмитент ҳақидаги барча маълумотлар, жумладан молиявий-иқтисодий кўрсаткичлар тўғрисидаги маълумотлар билан эмитентнинг расмий веб саҳифаси www.quqon-ngpi.uz ҳамда корпоратив ахборот ягона портали www.openinfo.uz саҳифаси орқали танишиш мумкин.
Савдолар "Тошкент" РФБнинг махсус платформаси, СППЗ NEGO- майдончасида 01.07.2024 йилдан бошланади. (Тошкент РФБ савдоларидаги ҳавола).
Биржа битими энг юқори таклифни тақдим этган талабгор билан биржа қоидаларига мувофиқ амалга оширилади.
Ушбу савдо жараёнларига барча талабгорларни иштирок этишга чорлаб қоламиз!
Қўшимча маълумотлар учун Давлат активларини бошқариш агентлигининг Фарғона вилояти ҳудудий бошқармасига +998(90)408-49-12 мурожаат қилишингиз мумкин.

61.3 percent of state-owned shares in authorized capital of JSC "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" are allocated on the Republican Stock Exchange "Tashkent"
In accordance with the relevant privatisation programme, it is planned to privatise 61.3 percent of the state blocks of shares (hereinafter - ‘Block of Shares’) in the authorised capital of QO'QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI JSC (hereinafter - ‘Issuer’/‘Asset’).
Privatisation processes are carried out through the trading platform MQQQMP Nego of the Tashkent Republican Stock Exchange (hereinafter - ‘Trading Platform’) in accordance with the rules of the Exchange.
• JSC "QO‘QON NEFTGAZ PARMALASH ISHLARI" is a company that organizes oil and gas well drilling.
• The legal address of the enterprise is 63, Istiklol street, Kokand city, Fergana region.
• Stake of shares offered for sale in the issuer's authorised fund - 61.3%;
• The total number of shares offered for sale - 33,424,896 (ordinary) shares;
• The initial price of one share for sale - 1,987.02 (one thousand nine hundred and eighty seven) soums and 2 tiyin;
• The initial value of the share package is 66,415,773,000.0 (sixty-six billion, four hundred and five million, seven hundred and seventy-three million) soums;
• The amount of the authorized fund of the Issuer - 3,433,833,648.0 (three billion four hundred thirty three million eight hundred thirty three thousand six hundred forty eight) soums;
• Trade organizer - "Tashkent RFB" JSC;
• Number of lots – 1 (one);
All information about the issuer, including information on financial and economic indicators, can be found on the issuer's official website www.quqon-ngpi.uz  and on the single corporate information portal www.openinfo.uz.
Trading will start on 01.07.2024 on the special platform of RFB "Tashkent", SPPZ NEGO-site(Link in Tashkent RFB trades).
The exchange transaction is carried out in accordance with the rules of the exchange with the applicant who submitted the highest offer.
We invite all applicants to participate in these sales processes!
For additional information, you can contact the territorial department of Fergana region of the State Assets Management Agency +998(90)408-49-12.