5 июнь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
380 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 12,6 млрд сўм бўлган 316 та лот 19,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 3,3 млрд сўм
• сотилган нархи 3,8 млрд сўм
Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида жойлашган бошланғич нархи 552,1 млн сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги бир қаватли турар жой 662,6 млн сўмга сотилди.
• сотилган нархи 3,7 млрд сўм
Тошкент шаҳри Яшнобод туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 40,1 млн сўм бўлган “Телеком Қурилиш” МЧЖ балансидаги бино қисми 44,1 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 713 млн сўм
• ер майдони 1,7 га
Андижон вилояти Андижон туманидан бошланғич нархи 7,3 млн сўм бўлган кўп қаватли турар жой бинолари қуриш учун 4 сотих ер участкаси 112,7 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 380 лота. Также было реализовано 316 объекта со стартовой ценой 12,6 млрд сумов за 19,5 млрд сумов.
• Одноэтажный жилой дом, принадлежащий территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 552,1 млн сумов продан за 662,6 млн сумов.
• Часть здания, принадлежащая ООО "Телеком курилиш", расположенная в Яшнабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 40,1 млн сумов сдана в аренду за 44,1 млн сумов.
• стартовая цена 713 млн сум
• площадь земельного участка 1,7 га
• Земельный участок, расположенный в Андижанском районе Андижанской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 7,3 млн ​​сумов продан за 112,7 млн сумов для строительства многоэтажных жилых домов.