O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Axborot xizmati bo‘limi rahbari – matbuot kotibi lavozimiga ishga qabul qilish yuzasidan ochiq tanlov e’lon qiladi.
Tanlov bosqichlari:
1. Nomzodlarni malaka talablariga mosligini o‘rganish;
2. Test sinovlari;
3. Yozma ish;
4. Suhbat.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalar vacancy.argos.uz veb-sayti orqali yuboriladi (havolaga o‘tish).
Arizalar joriy yil 22-iyun kuni soat 23:59 ga qadar Davlat fuqarolik xizmatchilari vakant lavozimlarining yagona ochiq portali orqali qabul qilinadi.
O‘zingizni qiziqtirgan qo‘shimcha savollar bo‘yicha Davlat aktivlari agentligining quyidagi aloqa raqamlariga murojaat qilishingiz mumkin: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Lavozimga mos asosiy talab va vazifalar.
Talablar:
1. Oliy ma’lumotli (Jurnalistika, xalqaro jurnalistika va jamoatchilik bilan aloqalar, bosma OAV va noshirlik ishi, iqtisodiyot, filologiya mutaxassisligi bo‘yicha oliy ma’lumot mavjudligi);
2. Davlat tashkilotlarida jurnalistika va Axborot xizmati sohasi bo‘yicha kamida 5 yil ish tajribasi mavjudligi;
3. Tashkilot ijobiy imijini ilgari surish, PR kampaniyalarini uyushtira olish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida targ‘ibot qilish va jamoatchilikni keng xabardor qilishga qaratilgan axborot kampaniyalarini o‘tkazish ko‘nikmalariga ega bo‘lishi;
4. O‘zbek tilida mukammal ish yurita olishi (rus, ingliz va boshqa xorijiy tillarni bilishiga afzallik beradi);
5. Davlat aktivlarini boshqarish agentligi, xususan bo‘lim faoliyatiga taalluqli normativ-huquqiy hujjatlarni bilishi;
6. Axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan, internet, elektron pochta, tarmoq texnologiyasidan va zarur dasturiy ta’minotlardan mustaqil foydalana olishi;
7. Yuklatilgan vazifalarni mustaqil, mas’uliyatni his qilgan holda bajarishi, qat’iyatlik, tashkilotchilik va tashabbuskorlik, jamoa bilan ishlay olish xislatlariga, davlat xizmatchisi nomiga loyiq odob-axloqqa ega bo‘lishi;
8. O‘z fikr-mulohazalarini hamda takliflarini taqdim qila olishi, ma’muriy ish yuritish madaniyatiga ega bo‘lishi.
Vazifalar:
1. Davlat aktivlari agentligi faoliyati haqida ommaviy axborot vositalari, ijtimoiy tarmoqlar, davlat organlari va tashkilotlarining rasmiy veb-saytlari, shuningdek, boshqa axborot resurslari orqali, shu jumladan matbuot anjumanlari, brifinglar, mediaturlar tashkil etish yo‘li bilan aholiga muntazam, to‘liq va tezkor ravishda axborot taqdim etib borish;
2. Davlat aktivlari agentligida mamlakatimizning ijtimoiy-siyosiy va sotsial-iqtisodiy taraqqiyoti jarayoni haqida axborot berish va yoritish bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqish va amalga oshirish;
3. Davlat aktivlari agentligida ijobiy imijini shakllantirish va ilgari surish, ijtimoiy so‘rovlar o‘tkazish va boshqa shakllarda jamoatchilik fikrini o‘rganish;
4. Axborot siyosati sohasida zimmasiga yuklangan vazifalarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi bilan samarali amaliy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish;
5. Ommaviy axborot vositalari bilan samarali hamkorlik qilish, axborot xizmatlari bilan doimiy ishlovchi jurnalistlar va blogerlar doirasida tezkor ma’lumotlarni tarqatish, shuningdek, normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini muhokama qilishda keng aholi qatlamlarining ishtirokini ta’minlash choralarni ko‘rish;
6. Axborot makoni monitoringini olib borish va tahlil qilish, tanqidiy va keng muhokama qilinayotgan axborot xurujlariga Ish beruvchi manfaatlaridan kelib chiqib tezkor munosabat bildirish, ommaviy axborot vositalari va Internet tarmog‘ida tegishli davlat organlari va tashkilotlari faoliyatiga aloqador axborotni tarqatish bo‘yicha ishlarni tashkil qilish;
7. Mahalliy va xorijiy ommaviy axborot vositalari orqali tarqatish uchun xabar, ma’lumot, sharh va boshqa axborot-tahliliy materiallar tayyorlash;
8. Davlat aktivlari agentligi tizimi faoliyati to‘g‘risida jamoatchilik fikrini, milliy va xorijiy ommaviy axborot vositalarining pozitsiyasini o‘rganish, dolzarb takliflar ishlab chiqish va ular to‘g‘risida rahbariyatga axborot berib borish;
9. Davlat aktivlari agentligining faoliyatiga aloqador matnli, foto, audio va videomateriallardan iborat ma’lumotlar bazasini shakllantirish va yangilab borish;
10. Lavozim yo‘riqnomasida ko‘zda tutilgan boshqa funksiyalarni mas’uliyat bilan yondashgan holda sifatli bajarish.

The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces an open competition for the position of Head of the Press service department - Press Secretary.
Stages of the competition:
- Study of candidates' compliance with qualification requirements;
- Testing;
- Written work;
- Interview.
Applications for participation in the competition should be submitted through the website vacancy.argos.uz (follow the link).
Applications are accepted through the Unified Open Portal of vacancies of civil servants until 23:59, 22 June this year.
For additional questions you may contact the following telephone numbers of the State Assets Management Agency: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Essential requirements and responsibilities relevant to the position:
Requirements:
- Availability of higher education (in specialities: journalism, international journalism and public relations, print media and publishing, economics, philology);
- At least 5 years of work experience in journalism and information service in state organisations;
- Skills in promoting a positive image of the organisation, organising PR-campaigns, conducting information campaigns aimed at broad public awareness of the reforms being implemented in our country;
- Fluency in Uzbek language (knowledge of Russian, English and other additional foreign languages is an advantage);
- Knowledge of legal and regulatory documents related to the activities of the State Assets Management Agency, in particular, the relevant department;
- Ability to independently use information and communication technologies, Internet, e-mail, network technologies and necessary software;
- Ability to perform assigned tasks responsibly and independently, perseverance, organisational skills, initiative, ability to work in a team, as well as compliance with ethical norms appropriate to the status of a civil servant;
- Ability to clearly express his/her thoughts and proposals, as well as knowledge of the culture of office management.
Responsibilities:
- Providing regular, complete and prompt information to the public on the activities of the State Assets Management Agency through the media, social networks, official websites of government agencies and organisations, as well as other information resources, including the organisation of press conferences, briefings and press tours;
- Developing and implementing measures to highlight and inform about the process of socio-political and socio-economic development of the country within the framework of UzSAMA activities;
- Forming and promoting a positive image of UzSAMA, conducting sociological surveys and studying public opinion in various formats;
- Establishment of effective practical interaction with the Agency of Information and Mass Communications under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan within the framework of realisation of tasks in the sphere of information policy;
- Effective cooperation with the media, dissemination of operational information among journalists and bloggers who constantly co-operate with the information services, as well as ensuring broad public participation in the discussion of draft legal and regulatory acts;
- Monitoring and analysis of the information space, prompt response to criticism and information attacks taking into account the interests of the Employer, organisation of dissemination of information on the activities of relevant state bodies and organisations through the media and the Internet;
- Preparation of news, briefs, commentaries and other information and analytical materials for publication in domestic and foreign media;
- Studying public opinion and positions of national and foreign mass media regarding UzSAMA system activities, developing relevant proposals and regularly informing the management of the results;
- Forming and regularly updating the database of text, photo, audio and video materials related to UzSAMA activities;