O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Axborot xizmati bo‘limi rahbari – matbuot kotibi lavozimiga ishga qabul qilish yuzasidan ochiq tanlov e’lon qiladi.
Tanlov bosqichlari:
1. Nomzodlarni malaka talablariga mosligini o‘rganish;
2. Test sinovlari;
3. Yozma ish;
4. Suhbat.
Tanlovda ishtirok etish uchun arizalar vacancy.argos.uz veb-sayti orqali yuboriladi (havolaga o‘tish).
Arizalar joriy yil 22-iyun kuni soat 23:59 ga qadar Davlat fuqarolik xizmatchilari vakant lavozimlarining yagona ochiq portali orqali qabul qilinadi.
O‘zingizni qiziqtirgan qo‘shimcha savollar bo‘yicha Davlat aktivlari agentligining quyidagi aloqa raqamlariga murojaat qilishingiz mumkin: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Lavozimga mos asosiy talab va vazifalar.
Talablar:
1. Oliy ma’lumotli (Jurnalistika, xalqaro jurnalistika va jamoatchilik bilan aloqalar, bosma OAV va noshirlik ishi, iqtisodiyot, filologiya mutaxassisligi bo‘yicha oliy ma’lumot mavjudligi);
2. Davlat tashkilotlarida jurnalistika va Axborot xizmati sohasi bo‘yicha kamida 5 yil ish tajribasi mavjudligi;
3. Tashkilot ijobiy imijini ilgari surish, PR kampaniyalarini uyushtira olish, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida targ‘ibot qilish va jamoatchilikni keng xabardor qilishga qaratilgan axborot kampaniyalarini o‘tkazish ko‘nikmalariga ega bo‘lishi;
4. O‘zbek tilida mukammal ish yurita olishi (rus, ingliz va boshqa xorijiy tillarni bilishiga afzallik beradi);
5. Davlat aktivlarini boshqarish agentligi, xususan bo‘lim faoliyatiga taalluqli normativ-huquqiy hujjatlarni bilishi;
6. Axborot-kommunikatsiya texnologiyalaridan, internet, elektron pochta, tarmoq texnologiyasidan va zarur dasturiy ta’minotlardan mustaqil foydalana olishi;
7. Yuklatilgan vazifalarni mustaqil, mas’uliyatni his qilgan holda bajarishi, qat’iyatlik, tashkilotchilik va tashabbuskorlik, jamoa bilan ishlay olish xislatlariga, davlat xizmatchisi nomiga loyiq odob-axloqqa ega bo‘lishi;
8. O‘z fikr-mulohazalarini hamda takliflarini taqdim qila olishi, ma’muriy ish yuritish madaniyatiga ega bo‘lishi.
Vazifalar:
1. Davlat aktivlari agentligi faoliyati haqida ommaviy axborot vositalari, ijtimoiy tarmoqlar, davlat organlari va tashkilotlarining rasmiy veb-saytlari, shuningdek, boshqa axborot resurslari orqali, shu jumladan matbuot anjumanlari, brifinglar, mediaturlar tashkil etish yo‘li bilan aholiga muntazam, to‘liq va tezkor ravishda axborot taqdim etib borish;
2. Davlat aktivlari agentligida mamlakatimizning ijtimoiy-siyosiy va sotsial-iqtisodiy taraqqiyoti jarayoni haqida axborot berish va yoritish bo‘yicha chora-tadbirlar ishlab chiqish va amalga oshirish;
3. Davlat aktivlari agentligida ijobiy imijini shakllantirish va ilgari surish, ijtimoiy so‘rovlar o‘tkazish va boshqa shakllarda jamoatchilik fikrini o‘rganish;
4. Axborot siyosati sohasida zimmasiga yuklangan vazifalarni amalga oshirishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi bilan samarali amaliy hamkorlikni yo‘lga qo‘yish;
5. Ommaviy axborot vositalari bilan samarali hamkorlik qilish, axborot xizmatlari bilan doimiy ishlovchi jurnalistlar va blogerlar doirasida tezkor ma’lumotlarni tarqatish, shuningdek, normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarini muhokama qilishda keng aholi qatlamlarining ishtirokini ta’minlash choralarni ko‘rish;
6. Axborot makoni monitoringini olib borish va tahlil qilish, tanqidiy va keng muhokama qilinayotgan axborot xurujlariga Ish beruvchi manfaatlaridan kelib chiqib tezkor munosabat bildirish, ommaviy axborot vositalari va Internet tarmog‘ida tegishli davlat organlari va tashkilotlari faoliyatiga aloqador axborotni tarqatish bo‘yicha ishlarni tashkil qilish;
7. Mahalliy va xorijiy ommaviy axborot vositalari orqali tarqatish uchun xabar, ma’lumot, sharh va boshqa axborot-tahliliy materiallar tayyorlash;
8. Davlat aktivlari agentligi tizimi faoliyati to‘g‘risida jamoatchilik fikrini, milliy va xorijiy ommaviy axborot vositalarining pozitsiyasini o‘rganish, dolzarb takliflar ishlab chiqish va ular to‘g‘risida rahbariyatga axborot berib borish;
9. Davlat aktivlari agentligining faoliyatiga aloqador matnli, foto, audio va videomateriallardan iborat ma’lumotlar bazasini shakllantirish va yangilab borish;
10. Lavozim yo‘riqnomasida ko‘zda tutilgan boshqa funksiyalarni mas’uliyat bilan yondashgan holda sifatli bajarish.

Агентство госактивов объявляет открытый конкурс на вакантную должность Пресс-секретаря
Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан объявляет открытый конкурс на должность руководителя отдела Пресс службы — пресс-секретаря.
Этапы конкурса:
1. Изучение соответствия кандидатов квалификационным требованиям;
2. Тестирование;
3. Письменная работа;
4. Собеседование.
Заявки для участия в конкурсе подаются через веб-сайт vacancy.argos.uz (перейти по ссылке).
Приём заявок осуществляется через Единый открытый портал вакансий государственных служащих до 23:59, 22 июня текущего года.
По интересующим вас дополнительным вопросам вы можете обратиться по следующим телефонам Агентства по управлению государственными активами: (71) 259-20-10, (71) 259-22-82.
Основные требования и обязанности, соответствующие должности:
Требования:
1. Наличие высшего образования (по специальностям: журналистика, международная журналистика и связи с общественностью, печатные СМИ и издательское дело, экономика, филология);
2. Опыт работы не менее 5 лет в сфере журналистики и информационной службы в государственных организациях;
3. Навыки продвижения положительного имиджа организации, организации PR-кампаний, проведения информационных кампаний, направленных на широкое информирование общественности о реформах, реализуемых в нашей стране;
4. Свободное владение узбекским языкамом (знание русского, английского и других дополнительных иностранных языков является преимуществом);
5. Знание нормативно-правовых документов, касающихся деятельности Агентства по управлению государственными активами, в частности — соответствующего отдела;
6. Умение самостоятельно пользоваться информационно-коммуникационными технологиями, интернетом, электронной почтой, сетевыми технологиями и необходимым программным обеспечением;
7. Способность выполнять возложенные задачи ответственно и самостоятельно, наличие настойчивости, организаторских способностей, инициативности, умения работать в команде, а также соблюдение этических норм, соответствующих статусу государственного служащего;
8. Умение ясно выражать свои мысли и предложения, а также владение культурой делопроизводства.
Обязанности:
1. Обеспечение регулярного, полного и оперативного информирования населения о деятельности Агентства по управлению государственными активами через средства массовой информации, социальные сети, официальные сайты государственных органов и организаций, а также другие информационные ресурсы, включая организацию пресс-конференций, брифингов и пресс туров;
2. Разработка и реализация мероприятий по освещению и информированию о процессе социально-политического и социально-экономического развития страны в рамках деятельности Агентства;
3. Формирование и продвижение положительного имиджа Агентства, проведение социологических опросов и изучение общественного мнения в различных форматах;
4. Налаживание эффективного практического взаимодействия с Агентством информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан в рамках реализации задач в сфере информационной политики;
5. Эффективное взаимодействие со СМИ, распространение оперативной информации среди журналистов и блогеров, постоянно сотрудничающих с информационными службами, а также обеспечение широкого участия населения в обсуждении проектов нормативно-правовых актов;
6. Проведение мониторинга и анализа информационного пространства, оперативное реагирование на критику и информационные атаки с учетом интересов Работодателя, организация распространения информации о деятельности соответствующих государственных органов и организаций через СМИ и интернет;
7. Подготовка новостей, справок, комментариев и других информационно-аналитических материалов для публикации в отечественных и зарубежных СМИ;
8. Изучение общественного мнения и позиций национальных и зарубежных СМИ относительно деятельности системы Агентства, разработка актуальных предложений и регулярное информирование руководства о результатах;
9. Формирование и регулярное обновление базы данных текстовых, фото-, аудио- и видеоматериалов, связанных с деятельностью Агентства;
10. Добросовестное и качественное выполнение других функций, предусмотренных должностной инструкцией.