Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda – Davaktiv agentligi) “O‘ztemiryo‘lkonteyner” AJdagi 35 foiz davlat ulushini (keyingi o‘rinlarda – Aktiv/Jamiyat) xususiylashtirishning muzokaralarga ommaviy ravishda taklif qilish usuli asosida savdo jarayonlari davom ettirilishini e'lon qiladi.
"Alkes Research" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“Oʻztemiryoʻlkonteyner” AJ - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” AJ konteyner parkining operatori boʻlib, Oʻzbekiston Respublikasi hududi boʻylab konteyner tashishni tashkil etish boʻyicha toʻliq xizmatlarni taqdim etadi.
• Ustav fondi: 3,4 mlrd.soʻm;
• Korxonaning yuridik manzili: Toshkent shahri, Mirobod tumani, Shevchenko koʻchasi, 7-uy.
Sotish jarayoni to‘g‘risida:
Sotish jarayoni barcha manfaatdor tomonlar (keyingi o‘rinlarda – Ishtirokchilar) uchun ochiq bo‘lgan muzokaralarga ommaviy ravishda taklif qilish usuli asosida tashkil etiladi.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega bo‘lan taklif (BO) bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qat'iy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli to‘lov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Ishtirokchi toʻgʻrisida qisqacha maʼlumot (shu jumladan, STIR, faoliyat turi hamda shunga oʻxshash aktivlarni boshqarish tajribasiga egaligini tasdiqlovchi hujjat);
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 15-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar info@alkesresearch.com elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.
Ushbu savdo bosqichi doirasida, Konsultant tomonidan potensial investorlarni jalb qilish maqsadida investisiya tizerlarini tarqatish ishlari amalga oshiriladi.
• Aktivni sotib olish uchun yetarli moliyaviy resurslari, shuningdek, transport va logistika sohasidagi aktivlarni boshqarish tajribasi;
• Talabgor (konsorsium holatida, konsorsium aʼzolaridan hech biri) va uning aksiyadorlari/ishtirokchilarining hech biri davlat kompaniyasi yoki ustav kapitalida davlat ulushi bo'lgan kompaniya bo'lmasligi kerak;
Arizalarni qabul qilish tugallangandan so‘ng, konsultant tomonidan ishtirokchilarga tegishli xat (Process Letter) orqali keyingi jarayonni tashkil etish to‘g‘risida individual ravishda xabardor qilinadi.
Ushbu loyiha doirasida qo‘shimcha ma'lumotlar uchun quyidagi aloqa kanallariga murojaat qiling:
Keyingi, Majburiyatga ega bo‘lgan taklif (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga o‘tgan talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik to‘g‘risidagi bitim (NDA) imzolanadi hamda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktiv faoliyati to'g'risida ma'lumot va tahliliy ma'lumotlar (Due-diligence) bilan tanishish uchun virtual ma'lumotlar xonasiga (VDR) kirish, aktivga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organiga savollar berish imkoniyati yaratiladi.
Davaktiv agentligi xususiylashtirish jarayonlarining har bir bosqichi to‘g‘risida jamoatchilikni qo‘shimcha tarzda xabardor qilib borilishini ta'minlaydi.
Maʼlumot uchun: Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “Oʻztemiryoʻlkonteyner” AJning ustav kapitalidagi 4 foiz davlat ulushi "Xalqchil IPO" doirasida xususiylashtirilishi belgilangan.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Alkes Research" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Alkes Research" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "Alkes Research" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Процесс приватизации 35% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» будет продолжен
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о продолжении процесса продаж 35% государственной доли в АО «Узтемирйулконтейнер» (далее – Актив/Компания) посредством способа приватизации публичного предложения к переговорам.
Консультантом по приватизации Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания Alkes Research (далее – «Консультант»).
• Уставный фонд – 3,4 млрд. сумов;
• Юридический адрес предприятия: город Ташкент, Мирабадский район, улица Шевченко, дом 7.
Процесс отбора покупателей будет осуществляться в два этапа, включая этапы Выражение заинтересованности (Express of interest) и сбора Обязывающих предложений (BO), на заключительном этапе претендентам необходимо внести гарантийный платеж в размере не менее 1 процента от cуммы предлагаемого обязывающего ценового предложения.
1. Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности, подтверждающий документ наличия опыта управления аналогичными активами).
3. Финансовая отчетность (за последние 3 года).
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 15 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты info@alkesresearch.com.
• Достаточные финансовые ресурсы для приобретения актива, а также наличие опыта управления транспортными и логистическими активами;
Претенденты, успешно прошедшие этап Выражение заинтересованности (Express of interest), будут приглашены к участию на следующем этапе процесса приватизации, а также им будет направлено процедурное письмо (Process Letter).
• Одил Мусаев, директор компании "Alkes Research": info@alkesresearch.com, тел. +998(33)957-22-22;
• Талат Самандаров, Начальник управления Агентства госактивов: t.samandarov@davaktiv.uz, тел. +998(71)259-20-67.
С потенциальными инвесторами, перешедшими на следующий этап принятия обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение о неразглашении данных (NDA) и предоставляется доступ к Виртуальной комнате данных (VDR), где хранятся информация о деятельности Актива и аналитические данные, подготовленные Консультантом, и также предоставляется возможность посетить Актив и задать вопросы его органу управления.
Для справки: Согласно соответствующим программам приватизации, предусмотрена приватизация 4% государственной доли в уставном капитале АО «Узтемирйулконтейнер» в рамках «Народного IPO».
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании "Alkes Research" в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и "Alkes Research" оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и "Alkes Research" графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;