“Lotte City Hotel Tashkent Palace” mehmonxonasidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonida majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni qabul qilish muddati uzaytirilganligi toʼgʼrisida eʼlon
Davaktiv agentligining joriy yil 14 sentabrdagi “Lotte City Hotel Tashkent Palace” mehmonxonasining (Mehmonxona) xususiylashtirish jarayonlarining Majburiyatga ega boʼlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichi yuzasidan berilgan eʼloniga muvofiq quyidagilarni maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu bosqichda ishtirok etayotgan koʼplab talabgorlarni murojaatiga asosan hamda xususiylashtirish boʼyicha xalqaro konsultant KPMG kompaniyasining tavsiyasiga muvofiq Mehmonxonani sotib olish narxi boʼyicha indikativ majburiyatga ega boʼlmagan (NBO) takliflarini taqdim etish muddati 2022 yil 14 oktabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni qabul qilish muddatining uzaytirilganligi, barcha talabgorlarni Mehmonxonani xoʼjalik va moliviy holatini chuqur oʼrganish hamda jarayon ishtirokida takliflarni tayyorlashga imkoniyat yaratishga, shuningdek sotish jarayonlarini yanada raqobat muhitida oʼtkazishga qaratilgan.
Mehmoxonani xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni (NBO) qabul qilish bosqichi toʼgʼrisidagi avval chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʼzgarishsiz qolmoqda.

Announcement on the extension of the deadline for accepting non-binding offers of the privatization process of the state share in the Lotte City Hotel Tashkent Palace
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated September 14 of this year on the stage of non-binding offers acceptance (NBO) of the privatization process of "Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel" (hereinafter - the Hotel), the following is reported.
In accordance with the appeals of many applicants, participating in this stage, and with recommendation of international privatization consultant KPMG, State Asset Management Agency announces the extension of the deadline for accepting non-binding offers (NBO) on the purchase price of the Hotel until 18:00 (on Tashkent time) on October 14, 2022.
The extension of the deadline for accepting non-binding offers is intended to create an opportunity for all applicants to more deeply examine the business and financial performance of the Hotel and to prepare proposals, as well as to conduct the sales process in a more competitive environment.
All other information from the previously published announcement about the non-binding offers (NBO) stage remains unchanged.