“Lotte City Hotel Tashkent Palace” mehmonxonasidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonida majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni qabul qilish muddati uzaytirilganligi toʼgʼrisida eʼlon
Davaktiv agentligining joriy yil 14 sentabrdagi “Lotte City Hotel Tashkent Palace” mehmonxonasining (Mehmonxona) xususiylashtirish jarayonlarining Majburiyatga ega boʼlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichi yuzasidan berilgan eʼloniga muvofiq quyidagilarni maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi ushbu bosqichda ishtirok etayotgan koʼplab talabgorlarni murojaatiga asosan hamda xususiylashtirish boʼyicha xalqaro konsultant KPMG kompaniyasining tavsiyasiga muvofiq Mehmonxonani sotib olish narxi boʼyicha indikativ majburiyatga ega boʼlmagan (NBO) takliflarini taqdim etish muddati 2022 yil 14 oktabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni qabul qilish muddatining uzaytirilganligi, barcha talabgorlarni Mehmonxonani xoʼjalik va moliviy holatini chuqur oʼrganish hamda jarayon ishtirokida takliflarni tayyorlashga imkoniyat yaratishga, shuningdek sotish jarayonlarini yanada raqobat muhitida oʼtkazishga qaratilgan.
Mehmoxonani xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni (NBO) qabul qilish bosqichi toʼgʼrisidagi avval chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʼzgarishsiz qolmoqda.

Объявление о продлении срока приема необязывающих предложений процесса приватизации государственной доли в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace»
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 14 сентября текущего года об этапе приёма необязывающих предложений (NBO) процесса приватизации государственной доли в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel» (далее – Отель) сообщается следующее.
В соответствии с обращениями многих претендентов, участвующих в данном этапе, а также с рекомендацией международного консультанта по приватизации KPMG, Агентство по управлению государственными активами объявляет о продлении срока приёма необязывающих предложений (NBO) по покупной стоимости Отеля до 18:00 (по ташкентскому времени) 14 октября 2022 года.
Продление срока приёма необязывающих предложений направлено на создание возможности для всех претендентов более углубленно изучить хозяйственно-финансовую деятельность Отеля и подготовить предложения, а также проведение процесса продаж в более конкурентной среде.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приёма необязывающих предложений (NBO) процесса приватизации Отеля остаются без изменений.