19-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
297 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 28,1 mlrd so'm bo'lgan 242 ta lot 67,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 18 ta
• Boshlang‘ich narxi 4,4 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 4,9 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Andijon tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan oshxona bino-inshootlari 1,1 mlrd so‘mga sotildi
• Soni 42 ta
• Boshlang‘ich narxi 378 mln so‘m
• Sotilgan narxi 1,2 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 14,6 mln so‘m bo‘lgan Axborot ommaviy kommunikatsiyalar agentligi “Ma‘muriy binolardan foydalanish boshqarmasi” DM balansidagi bino qismi 61,3 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 85 ta
• Boshlang'ich narxi 22,7 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 60,9 mlrd so‘m
• Yer maydoni 9,9 ga
• Samarqand viloyati Paxtachi tumanidan boshlang'ich narxi 82,1 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 0,31 gektar yеr uchastkasi 90,3 mln so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati Toshkent tumanidan boshlang'ich narxi 74 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 81,4 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 19 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 297 лота. Также было реализовано 242 объекта со стартовой ценой 28,1 млрд сумов за 67,9 млрд сумов.
• стартовая цена 4,4 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения столовой, расположенные в Андижанском районе Андижанской области, принадлежащие Андижанскому территориальному управлению Центра по организации эффективного использования пустующих объектов, со стартовой ценой 1 млрд сумов проданы за 1,1 млрд сумов.
• стартовая цена 378 млн сум
• Часть здания, принадлежащая ГП "Управление по использованию административных зданий" Агентства информаций и массовых коммуникаций, с первоначальной годовой арендной ставкой 14,6 млн ​​сумов в Шайхонтохурском районе города Ташкента, сдано в аренду за 61,3 млн сумов.
• стартовая цена 22,7 млрд сум
• цена продажи 60,9 млрд сум
• площадь земельного участка 9,9 га
• Земельный участок, расположенный в Пахтачинском районе Самаркандской области, площадью 0,31 гектаров, со стартовой ценой 82,1 млн ​​сумов продан за 90,3 млн сумов для постройки предприятия строительной индустрии в малых промышленных зонах.
• Земельный участок, расположенный в Ташкентском районе Ташкентской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 74 млн ​​сумов продан за 81,4 млн сумов для создания столовой, кафе и торговых домов.