19-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
691 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 51,8 mlrd so'm bo'lgan 1 019 ta lot 66,2 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 6,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 10,8 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Marhamat tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi pilla qabul qilish punkti 2,2 mlrd so‘mga sotildi.
Davlat ishtirokidagi korxonalar aktivlari:
• boshlang'ich narxi 5,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6,1 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Bo‘stonliq tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan “Biznesni rivojlantirish banki” ATB balansidagi dala hovli 1,7 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 50 ta
• boshlang'ich narxi 820,8 mln so‘m
• Qoraqalpog'iston Respublikasi To'rtko'l tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 20 mln so‘m bo‘lgan "Temiryo'linfratuzilma" AJ balansidagi yuk tushirish maydoni 22,3 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 337 ta
• boshlang'ich narxi 4,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 7,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 24,9 ga
• Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang'ich narxi 1,7 mlrd so‘m bo‘lgan ofis, savdo va maishiy xizmat ko‘rsatish binolari qurish uchun 5 sotix yеr uchastkasi 3,2 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 19 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 691 лота. Также было реализовано 1 019 объекта со стартовой ценой 51,8 млрд сумов за 66,2 млрд сумов.
• цена продажи 10,8 млрд сум
• Пункт приема коконов, принадлежащий территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в Мархаматском районе Андижанской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продан за 2,2 млрд сумов.
• цена продажи 6,1 млрд сум
• Полевой двор, принадлежащий АКБ "Бизнесни ривожлантириш банки", расположенный в Бостанлыкском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продан за 1,7 млрд сумов.
• стартовая цена 820,8 млн сум
• Зона разгрузки, принадлежащая АО "Темирйулинфратузилма", расположенная в Турткульском районе Республики Каракалпакстан, со стартовой ценой 20 млн сумов продана за 22,3 млн сумов.
• количество 337
• цена продажи 7,4 млрд сум
• площадь земельного участка 24,9 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 5 соток, со стартовой ценой 1,7 млрд ​​сумов продан за 3,2 млрд сумов для строительства офиса и торговых зданий.