18-mart sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
559 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 135,3 mlrd so'm bo'lgan 610 ta lot 238,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 14 ta
• boshlang'ich narxi 46,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 62,9 mlrd so‘m
Toshkent shahar Shayxontohur tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 17,4 mlrd so‘m bo‘lgan maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi balansidagi bo'sh turgan bino va inshootlar 32,1 mlrd so‘mga sotildi.
Navoiy shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 3,1 mlrd so‘m bo‘lgan AT "Xalq banki" Navoiy viloyat filiali balansidagi bino-inshootlar 3,3 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 76 ta
• boshlang'ich narxi 640 mln so‘m
Andijon viloyati Oltinko'lda joylashgan boshlang'ich narxi 4,3 mln so‘m bo‘lgan tibbiyot birlashmasi balansidagi kutish zalining bir qismi 57,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 124 ta
• boshlang'ich narxi 56,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 80 mlrd so‘m
• yer maydoni 36 ga
Buxoro shahridan boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m bo‘lgan ofis va savdo markazi binosi qurish uchun 42 sotix yеr uchastkasi 2,03 mlrd so‘mga sotildi.
Samarqand shahridan boshlang'ich narxi 13,1 mlrd so‘m bo‘lgan master rejaga asosan ko'p qavatli turar va noturar binolar qurish uchun 1,8 gektar yеr uchastkasi 19 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 65 ta
• boshlang'ich narxi 13,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 18,4 mlrd so‘m
• soni 73 ta
• boshlang'ich narxi 30 mln so‘m
• sotilgan narxi 770 mln so‘m
Toshkent tumanidan boshlang'ich narxi 1,5 mln so'm bo'lgan ko'chma savdo joyi 39 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 18 марта
На аукционы и открытые торги было выставлено 559 лота. Также было реализовано 610 объекта со стартовой ценой 135,3 млрд сумов за 238,5 млрд сумов.
• стартовая цена 46,1 млрд сум
• цена продажи 62,9 млрд сум
• Пустующие здания и сооружения, принадлежащие отделу дошкольного и школьного образования, расположенные в Шайхантахурском районе города Ташкента, со стартовой ценой 17,4 млрд сумов проданы за 32,1 млрд сумов.
• Здания и сооружения, принадлежащие филиалу АК "Хакл банки" Навоийской области, расположенные в городе Навоий, со стартовой ценой 3,1 млрд сумов проданы за 3,3 млрд сумов.
• стартовая цена 640 млн сум
• Часть зала ожидания, принадлежащая мецицинскому объединению, расположенная в Алтинкульском районе Андижанской области, со стартовой ценой 4,3 млн сумов сдана в аренду за 57,1 млн сумов.
• количество 124
• стартовая цена 56,5 млрд сум
• цена продажи 80 млрд сум
• площадь земельного участка 36 га
• Земельный участок, расположенный в городе Бухара, площадью 42 соток, со стартовой ценой 1,4 млрд ​​сумов продан за 2,03 млрд сумов для строительства офиса и торгового центра.
• Земельный участок, расположенный в городе Самарканд, площадью 1,8 гектаров, со стартовой ценой 13,1 млрд ​​сумов продан за 19 млрд сумов для строительства многоэтажных жилых и нежилых помещений согласно мастер плану.
• стартовая цена 13,9 млрд сум
• цена продажи 18,4 млрд сум
• стартовая цена 30 млн сум
• цена продажи 770 млн сум
• Мобильная торговая точка, расположенная в Ташкентском районе, со стартовой ценой 1,5 млн ​​сумов продана за 39 млн сумов.