Ushbu Aktivlarni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun RSM (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, mazkur bosqichda belgilangan muddat 2024-yil 29-noyabrga qadar “Xiva Plaza” MChJ boʻyicha 2 nafar hamda “Xiva Lokomotiv” MChJ boʻyicha 4 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
• Talabgor (konsorsium holatida, konsorsium aʼzolaridan hech biri) va uning aksiyadorlari/ishtirokchilarining hech biri davlat kompaniyasi yoki ustav kapitalida davlat ulushi boʻlgan kompaniya boʻlmasligi;
• Oʻzbekiston Respublikasining 660-II-sonli “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʻin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʻgʻrisida”gi Qonuni talablariga rioya etilishi;
Talabgorlarga Majburiyatga ega boʻlgan takliflarini (BO) tayyorlash uchun Aktivlar toʻgʻrisidagi Axborotlarni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA)ni imzolagan holda Konsultant tomonidan tayyorlangan Aktivlarning moliyaviy, yuridik va operatsion faoliyati toʻgʻrisidagi maʼlumotlar, shuningdek, analitik hisobotlar joylangan virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati beriladi.
Konsultant tomonidan Aktivlarni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO2025-yil 6-yanvar soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.
Shu bilan birga, Konsultant tomonidan raqobat muhitini taʼminlash maqsadida savdo jarayonlariga yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish ishlari parallel ravishda amalga oshiriladi va Aktivlarni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish davom ettiriladi.
Oʻz navbatida, mazkur muddatga qadar talabgorlar tomonidan “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinetlari orqali taklif etiladigan Majburiyatga ega boʻlgan takliflarining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov (zakalat) sifatida “Elektron onlayn-auksionlarni tashkil etish” AJning tegishli hisob raqamiga oʻtkazish talab etiladi. “E-auksion” elektron savdo platformasida ochiladigan shaxsiy kabinet va hisob-raqam koʻrsatkichlari Konsultant tomonidan ishtirokchilarga yuboriladigan jarayon toʻgʻrisidagi individual xatlar (Process Letter) orqali yetkaziladi.
Bunda, mazkur kafolat toʻlovi talabgorlar gʻolib deb topilmagan taqdirda ularning shaxsiy kabinetiga qaytariladi, gʻolib boʻlgan taqdirlarida - sotib olish toʻlovining bir qismi sifatida hisobga olinadi.
Davaktiv agentligi xususiylashtirish jarayoniga qiziqish bildirgan va arizalar topshirgan barcha ishtirokchilarga minnatdorchilik bildiradi hamda Aktivlarni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish bosqichidan muvaffaqiyatli oʻtgan talabgorlar bilan kelgusidagi konstruktiv hamkorlikni shaffof muhitda davom ettiradi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va "RSM"ning Aktivlarni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "RSM" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va "RSM" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Information on open sales processes of hotels located in Khiva
As previously reported, UzSAMA initiated the open sales processes of 100% shares in the authorized capitals of Khiva Plaza LLC ("Farovon Khiva" Hotel) and Khiva Lokomotiv LLC ("Khiva Lokomotiv" Hotel) (hereinafter - the “Assets”).
“RSM (hereinafter - "Consultant") was attracted as a privatization consultant to carry out the process of privatization of these Assets on the basis of the best international experience.
As part of this stage, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received Expressions of Interest from 2 investors for "Khiva Plaza" LLC and from 4 investors for “Khiva Lokomotiv” LLC by November 29, 2024.
After signing the Non-Disclosure Agreements (NDA), participants will be given access to a Virtual Data Room (VDR) containing detailed financial, legal and operational information on the Assets, including an analytical report prepared by the Consultant for the preparation of their Binding Offers (BO).
Binding Offers (BO) are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) January 6, 2025.
At the same time, in order to ensure a competitive environment, the Consultant will continue its efforts to attract more qualified investors to participate in trading processes, and will continue to accept Expression of Interest applications for the acquisition of the Assets.
Moreover, before this deadline, the applicants are required to transfer not less than 1% of the amount of the proposed Binding Offer as a guarantee payment to the relevant account of JSC “Organization of Electronic Online Auctions” through their personal account in the electronic trading platform “E-auksion”. The personal account and payment account indicators opened on the electronic trading platform “E-auksion” will be sent to the participants by the Consultant through individual letters (Process letter) regarding the sales process.
The UzSAMA expresses gratitude to all participants who have shown interest in the privatization process and submitted applications, and also expresses confidence in further constructive cooperation with applicants who have successfully passed the “Expression of Interest” stage.
The UzSAMA reserves the right to change the sequence of the privatization process or refuse to sell to any potential buyer(s) or negotiate with them at any time without explanation.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the UzSAMA, “RSM” in relation to the Assets sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The UzSAMA and “RSM” reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the UzSAMA and “RSM”, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;