Ommaviy savdolarga chiqarilgan don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualari boʻyicha navbatdagi savdo jarayonining birinchi bosqichi yakunlanib, Davlat aktivlarini xususiylashtirish va xususiylashtirish jarayonlarini muvofiqlashtirish davlat komissiyasining tegishli qarori qabul qilindi. Unga koʻra:
I. Savdo jarayonlarining ikkinchi bosqichga oʻtgan talabgorlar roʻyxati tasdiqlandi va ushbu talabgorlardan 2023-yil 16-iyun soat 18-00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar tijorat takliflari, yaʼni sotib olish narxi, toʻlov muddati va toʻlov qobiliyati boʻyicha takliflar “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali qabul qilinadi;
II. Savdo jarayonida raqobat muhiti taʼminlanmagan aktivlar boʻyicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichida talabgorlardan takliflarni qabul qilish muddati 15 kunga uzaytirildi.
Ushbu davlat aktivlari boʻyicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichida ishtirok etgan barcha talabgorlarga Ishchi organ tomonidan individual xabar yuboriladi.
Oʻz navbatida, savdo jarayonlarini davom ettirish uchun yetarli takliflar shakllanmagan va savdoda qatnashish boʻyicha takliflar kelib tushmagan quyidagi don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualari “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali takroriy savdolarga chiqariladi.

The first stage of the sales process for state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches put up for public auction has been completed, and a corresponding decision has been made by the State Commission for Privatisation of State Assets and Coordination of Privatisation Processes. According to the decision:
I. The list of applicants who have passed the second stage of sales has been approved. From the applicants, who have passed to the second stage of sales process, till June 16, 2023, 18:00 (Tashkent time) will be accepted commercial proposals (on purchase price, term of payment and ability to pay) through the electronic trading platform "E-auksion";
II. The deadline for accepting proposals from applicants at the first stage of sales for assets that did not provide a competitive environment during the sales process has been extended by 15 days.
The Working Body sent an individual notification to each applicant who submitted an offer at the first stage of the sales process for state assets.
In turn, state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches, for which an insufficient number of offers were received at the first stage of sales and were not received at all, are put up for repeated public sales through the electronic trading platform "E-auksion".
The state shares in grain enterprises that have passed to the 2nd stage of the sales process
Proposals from applicants are accepted till June 16, 2023, 18:00 (Tashkent time)
“Shovot don mahsulotlari” JSC
Shovot district
6026414
Extended public sales of state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches
Proposals from applicants are accepted till June 26, 2023, 18:00 (Tashkent time)
State share in grain enterprises
Kashkadarya region, Koson district
6026917
Property complexes of grain enterprises branches
“Qoqon don mahsulotlari” JSC “Qoqon don” branch
6026928
The state share in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches put up for repeated public sales