Onkologiya markazi hamda uning poytaxt va Toshkent viloyati filiallarini sotish bo‘yicha auksion savdolari bekor qilindi
Avval xabar berilganidek, Respublika ixtisoslashgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi (Lot 3707620, boshlang‘ich bahosi 281,7 mlrd.so‘m), uning Toshkent viloyat (Lot 3707622, boshlang‘ich bahosi 92,1 mlrd.so‘m) va Toshkent shahar filiallari (Lot 3707621, boshlang‘ich bahosi 160,5 mlrd.so‘m) bino-inshootlari yangi Onkologiya markazining birlashgan kompleksini qurish xarajatlarini qoplash uchun “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali elektron-onlayn auksionga qo‘yilgan edi.
Bugungi kunda, mazkur obyektlarning sotilishi hisobiga yangi zamonaviy Onkologiya markazi qurilishini amalga oshirish bo‘yicha jamoatchilik fikridan kelib chiqqan holda, tegishli topshiriqqa asosan, Onkologiya markazi hamda uning poytaxt va Toshkent viloyati filiallarini auksion orqali sotish jarayoni to‘xtatildi va savdodan olib tashlandi.

Аукционные торги по продаже Онкологического центра и его филиалов в столице и Ташкентской области отменены
Как сообщалось ранее, Республиканский специализированный научно-практический медицинский центр онкологии и радиологии (Лот 3707620, стартовая стоимость 281,7 млрд.сум), его Ташкентский областной (Лот 3707622, стартовая стоимость 92,1 млрд.сум) и Ташкентский городской филиалы (Лот 3707621, стартовая стоимость 160,5 млрд.сум) были выставлены на онлайн-аукцион через электронную торговую площадку «E-auksion» для покрытия затрат на строительство нового единого комплекса Онкологического центра.
На сегодняшний день, исходя из общественного мнения о реализации строительства нового современного Онкологического центра за счет продажи данных объектов, процесс продажи Онкологического центра и его филиалов в столице и Ташкентской области через аукционные торги остановлен и данные объекты сняты с продажи.