“Uz-Koram Kompani” MChJ - 1998-yilda tashkil etilgan boʻlib, asosiy faoliyati avtomobillar uchun old va orqa bamper ishlab chiqarishdan iborat. Korxonaning ishlab chiqarish hajmi yiliga 230 mingdan ortiq mahsulotlarni tashkil etadi.
Savdo jarayoni ikki bosqichda amalga oshiriladi, jumladan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) hamda Majburiyatga ega boʻlan taklif (BO) taqdim etish bosqichlari, yakuniy bosqichda talabgorlar tomonidan taklif etiladigan qatʼiy narx taklifining kamida 1 foizini kafolatli toʻlov sifatida amalga oshirilishi belgilanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini 10 yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, Mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi (AQSh) tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan, majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan avval, Aktivni sotib olish boʻyicha asosiy shartlar aks ettirilgan kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 20-avgust soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Announcement on the start of the process of selling state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the sales process of 100% state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Portfolio Investments (hereinafter - the Consultant).
Uz-Koram Kompani LLC was established in 1998, the main activity is production of front and tail bumpers for cars. The production volume of the Enterprise is more than 230 thousand pieces per year.
• Authorized capital: 10.3 billion UZS;
• Official website of the Enterprise: https://uzkoram.uz
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on August 20, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.