Avtokomponent” MChJ - 2010-yilda tashkil etilgan boʻlib, avtomobillarning turli butlovchi qismlarini ishlab chiqarish faoliyati bilan shugʻullanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 20-sentyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «Автокомпонент»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале открытого процесса продаж 98,8% государственной доли в уставном капитале ООО Автокомпонент”  (далее – Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
ООО Автокомпонент” - основанная в 2010 году компания занимается производством различных автокомпонентов.
• Уставный капитал: 969,5 млн сумов;
• Официальный сайт общества: www.autocomponent.uz
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 20 сентября 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.