Avtokomponent” MChJ - 2010-yilda tashkil etilgan boʻlib, avtomobillarning turli butlovchi qismlarini ishlab chiqarish faoliyati bilan shugʻullanadi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 20-sentyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Announcement on the start of the open sales process of state share in the authorized capital of "Avtokomponent" LLC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sales process of 98,8% state share in the authorized capital of "Avtokomponent" LLC (hereinafter - the Asset/Enterprise) by privatization method of public invitation to negotiations.
The consultant for privatization of the UzSAMA under this Transaction is Portfolio Investments (hereinafter - the Consultant).
Avtokomponent LLC - founded in 2010, the company is producing various car components.
1. Maintaining the core operations of the Enterprise for a period of at least 10 years. Strict compliance with technical support license agreements with a supplier approved by General Motors (USA) - the product licensee, as well as with the requirements and related restrictions set forth in the General Alliance agreement for the use of technological equipment related to General Motors technologies;
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on September 20, 2024 and sent to the e-mail address munir.yakubov@piamg.uz
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stage of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them individually by the Сonsultant.