“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini jalb qilish to‘g‘risida eʼlon
O‘zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi o‘rinlarda Davaktiv agentligi/Buyurtmachi) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq “Angren logistika markazi” AJning ustav kapitalidagi 100 foiz ulushini (keyingi o‘rinlarda ­ Aktiv) xususiylashtirish bo‘yicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi o‘rinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov e’lon qiladi.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun so'rovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2023-yil 20-iyun kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlarini so'raymiz.
“Angren logistika markazi” AJni xususiylashtirish bo‘yicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (RfP)
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 24-martdagi PQ-102-son qaroriga muvofiq, “Angren logistika markazi” AJning 100 foiz ulushi (keyingi o‘rinlarda – Bitim) sotilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari “Angren logistika markazi” AJning tarmoq va individual xususiyatlaridan kelib chiqib Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim. Buyurtmachi toʼgʼri qaror qabul qilishi uchun Аktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
Ushbu taklif taqdim etish uchun soʼrovnoma (keyingi o'rinlarda ­ So'rovnoma) Konsultantga qo'yiladigan talablarni va uning baholanishi kerak bo'lgan taklifining tuzilishini, shuningdek, ushbu So'rovnomaning ilovasida Bitimni qo'llab-quvvatlash bo'yicha zarur ish hajmini tavsiflaydi. Konsultantlar konsortsiumga kirishlari yoki xizmatlarning to'liq spektrini taqdim etish bo'yicha qo'shma takliflar kiritishlari mumkin.
“Angren logistika markazi” AJ yuklarni saqlash, ortish-tushirish, tez va sifatli tashib berish, bojxona hujjatlarini rasmiylashtirish bilan bog‘liq masalalarni hal etgan holda yuk operatsiyalarini amalga oshiradi.

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization of "Angren Logistics Center" JSC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter referred to as "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter referred to as "Consultant") on privatization of "Angren Logistics Center" JSC by selling 100% share in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on June 20, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "Angren Logistics Center" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PP-102 provides for the sale of 100% share of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - Transaction).
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Angren Logistics Center" JSC (hereinafter - the Asset). For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
The Request for Proposals (hereinafter referred to as the Request) specifies the requirements for the Consultant and the structure of its proposal to be evaluated, also describing the required scope of work to support the Transaction in the annex of this Request. Consultants may enter into a consortium or submit joint proposals to provide the full range of services.
JSC "Angren Logistics Center" carries out cargo operations by solving issues related to cargo storage, loading and unloading, fast and high-quality transportation, customs documents.
The number of employees is 74 people;
Website: https://clangren.uz/
The legal address of the company: 1, Buyuk Ipak yuli Street, Tashkent region, Angren city.
I.Analysis of the market for transportation and freight forwarding services:
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmental) analysis (due diligence) of the Asset;