Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 25-iyul kuni chop etilgan eʼlonga muvofiq, “Angren logistika markazi” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – "Aktiv" yoki "Kompaniya") xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlangan.
Avval maʼlum qilinganidek, ushbu davlat aktivini xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Mosaic Financial” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi Xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 5 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2023-yil 17-oktabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.

Information about the process of privatization of the state share in the authorized capital of “Angren Logistics Center” JSC
According to the announcement published by the State Assets Management Agency on July 25 this year, Express of interest stage of the privatization process of the state share in the authorized capital of “Angren Logistics Center” JSC (hereinafter - the "Asset" or "Company") launched.
As reported previously, "Mosaic Financial" company (hereinafter - "Consultant") was attracted as a privatization consultant to carry out the process of privatization of this state asset on the basis of the best international experience.
As part of the Сompany's privatization processes, complex marketing activities were carried out by Consultant, as well as sending investment teasers to potential investors. As a result, Consultant has received expressions of interest from 5 investors.
All proposals received by the State Assets Management Agency together with the privatization Сonsultant were analyzed for compliance with the following criteria:
Binding offers (BO) for purchase of the Asset are accepted by Consultant until 18:00 (Tashkent time) October 17, 2023.