Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 25-iyul kuni chop etilgan eʼlonga muvofiq, “Angren logistika markazi” AJ ustav kapitalidagi davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – "Aktiv" yoki "Kompaniya") xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlangan.
Avval maʼlum qilinganidek, ushbu davlat aktivini xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Mosaic Financial” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi Xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 5 nafar investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2023-yil 17-oktabr soat 18:00 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен»
Согласно объявлению, опубликованному Агентством по управлению государственными активами от 25 июля текущего года, начался этап сбора Выражений о заинтересованности (Express of interest) процесса приватизации государственной доли в уставном капитале АО «Логистический центр Ангрен» (далее – «Компания» или «Актив»).
Как сообщалось ранее, компания Mosaic Financial (далее – «Консультант») была привлечена в качестве консультанта по приватизации для проведения процесса приватизации данного государственного актива на основе передового международного опыта.
В рамках работы по сбору заявок, Консультантом были проведены активные маркетинговые мероприятия, включая рассылку тизера широкому пулу потенциальных инвесторов. По результатам проведенной работы в адрес Консультанта поступили заявки об интересе со стороны 5 инвесторов.
Oбязывающие предложения () по приобретению Актива принимаются со стороны Консультанта до 18:00 (по Ташкентскому времени) 17 октября 2023 года.