6-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
342 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 89,4 mlrd so'm bo'lgan 3 925 ta lot 146,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 47 ta
• boshlang'ich narxi 42,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 48,8 mlrd so‘m
Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 504,3 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino 554,7 mln so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati Yangiyo'l shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 10,9 mlrd so‘m bo‘lgan “Yangiyoʻlqurilish” MChJdagi 100 foiz davlat ulushi 11,5 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 307 mln so‘m
• sotilgan narxi 532 mln so‘m
Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 40,3 mln so‘m bo‘lgan “Buxoro xalqaro aeroporti” MChJ balansidagi terminalning bo‘sh maydoni 68,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 157 ta
• boshlang'ich narxi 4,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 10,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 15,2 ga
Xorazm viloyati Urganch tumanidan boshlang'ich narxi 46,2 mln so‘m bo‘lgan qandolatchilik zavodi qurish uchun 3 sotix yеr uchastkasi 508 mln so‘mga sotildi.
• soni 3 440 ta
• boshlang'ich narxi 15,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 28,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 1 586,9 ga
• soni 76 ta
• boshlang'ich narxi 20,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 34,2 mlrd so‘m
Toshkent shahri Yakkasaroy tumanidan boshlang'ich narxi 6,8 mlrd so‘m bo'lgan savdo va maishiy xizmat xonalari 16,4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 6 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 342 лота. Также было реализовано 3 925 объекта со стартовой ценой 89,4 млрд сумов за 146,8 млрд сумов.
• стартовая цена 42,8 млрд сум
• цена продажи 48,8 млрд сум
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Шахрисабзком районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 504,3 млн сумов продано за 554,7 млн сумов.
• 100 процентная государственная доля ООО "Янгийулкурилиш", расположенная в городе Янгиюль Ташкентской области, со стартовой ценой 10,9 млрд сумов продана за 11,5 млрд сумов.
• цена продажи 532 млн сум
• Пустующая площадь терминала, принадлежащия ООО "Бухоро халкаро аэропорти", расположенная в городе Бухара Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 40,3 млн сумов сдана в аренду за 68,5 млн сумов.
• цена продажи 10,4 млрд сум
• площадь земельного участка 15,2 га
• Земельный участок, расположенный в Ургенчском районе Хорезмской области, площадью 3 сотки, со стартовой ценой 46,2 млн ​​сумов продан за 508 млн сумов для строительства кондитерской фабрики.
• количество 3 440
• стартовая цена 15,9 млрд сум
• цена продажи 28,4 млрд сум
• площадь земельного участка 1 586,9 га
• стартовая цена 20,8 млрд сум
• цена продажи 34,2 млрд сум
• Коммерческие и бытовые помещения, расположенные в Яккасарайском районе города Ташкента, со стартовой ценой 6,8 млрд сумов проданы за 16,4 млрд сумов.